Blog kreatywny Danuty Antas, artysty grafika, fotografika, pedagoga i filologa angielskiego poświęcony sztuce, fotografii artystycznej i kreatywnemu myśleniu we wszelkich jego przejawach. Na blogu Myśli Niepokorne, artystka publikuje artykuły związane ze sztuką, fotografią artystyczną, refleksje na temat życia człowieka twórczego, jako jednostki w społeczeństwie, artykuły poświęcone psychologii sukcesu ludzi twórczych oraz aktualności na temat swojej fotografii i swoich osiągnięć artystycznych. Poza tym, znajdziesz tu recenzje ciekawych, zmieniających życie książek, rekomendacje fachowych, sprawdzonych poradników dla fotografów oraz liczne porady na temat warsztatu artysty i fotografa dla początkujących artystów.

Więcej na temat fotografii autorki bloga można przeczytać na stronie Danuta Antas Fine Art Photography, natomiast artystyczne projekty graficzne i strony internetowe dla artystów wykonane przez Danutę można zobaczyć na stronie DEA Design Kreatywne Studio Reklamy. Masz pytanie, SKONTAKTUJ się z artystką.

niedziela, 10 czerwca 2012

Andrzej Bączkowski - Czarno-Biała Fotografia - Fotografia Portretowa w Naturalnym Świetle

Artystyczna fotografia portretowa Danuta Antas LimeTree Photo Studio
Portret zakwalifikowany do wystawy finałowej na X Jubileuszowym Konkursie PORTRET, Koło 2011


Andrzej jest moim partnerem życiowym i biznesowym, moim przyjacielem i najlepszym kumplem. Mam wiele okazji, aby go fotografować w różnych sytuacjach życiowych. Najbardziej lubię te, maksymalnie naturalne, w zwykłych pozach. No i przede wszystkim zdjęcia robione w naturalnym świetle. Uważam, że fotografie robione w naturalnym oświetleniu, choć często odbiegają od ideału, mają swojego ducha, są naturalne i zdecydowanie lepiej pokazują nastrój chwili, emocje, naturalność, osobowość postaci, niż wystudiowane, często przeidealizowane pozowane portrety studyjne.


Danuta Antas artystyczna fotografia portretowa - zdjęcia w naturalnym świetle


Danuta Antas artystyczna fotografia portretowa - zdjęcia w naturalnym świetle

Pewnego jesiennego dnia, park pałacoowy w Ostromecku k/Bydgoszczy. Spacer, odpoczynek i trochę zdjęć, z których część publikuję poniżej. Niektóre z nich trudno nazwać portretami, ale moim zdaniem ręce mówią o człowieku nieraz więcej, niż ich twarze.

Więcej zdjęć portretowych, wykonanych w naturalnym świetle, można zobaczyć na stronie Lime-Tree Photo Studio, naszego studia artystycznej fotografii portretowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny mojej strony i pozostawienie komentarza. Twój komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez administratora strony.
Pozdrawiam
Danuta Antas