Blog kreatywny Danuty Antas, artysty grafika, fotografika, pedagoga i filologa angielskiego poświęcony sztuce, fotografii artystycznej i kreatywnemu myśleniu we wszelkich jego przejawach. Na blogu Myśli Niepokorne, artystka publikuje artykuły związane ze sztuką, fotografią artystyczną, refleksje na temat życia człowieka twórczego, jako jednostki w społeczeństwie, artykuły poświęcone psychologii sukcesu ludzi twórczych oraz aktualności na temat swojej fotografii i swoich osiągnięć artystycznych. Poza tym, znajdziesz tu recenzje ciekawych, zmieniających życie książek, rekomendacje fachowych, sprawdzonych poradników dla fotografów oraz liczne porady na temat warsztatu artysty i fotografa dla początkujących artystów.

Więcej na temat fotografii autorki bloga można przeczytać na stronie Danuta Antas Fine Art Photography, natomiast artystyczne projekty graficzne i strony internetowe dla artystów wykonane przez Danutę można zobaczyć na stronie DEA Design Kreatywne Studio Reklamy. Masz pytanie, SKONTAKTUJ się z artystką.

wtorek, 12 czerwca 2012

Z Pamiętnika Pośrednika - Fotografia w Pośrednictwie Nieruchomości


Cykl zdjęć zatytułowany Z Pamiętnika Pośrednika to moje artystyczne spojrzenie na zagadnienia rynku nieruchomości w Polsce. Podczas biznesowych podróży z moim Andrzejem, który jest pośrednikiem w nieruchomościach, docieramy do wielu miejsc, miast, miasteczek, wsi, gdzie  ludzie pozbywają się swoich domów. Tak, pozbywają się. Nie sprzedają. Wielu naszych klientów używa dokładnie takiego określenia. Chcą się "pozbyć" czegoś, co inni, często ich rodzice, dziadkowie, z trudem budowali. Chcą się pozbyć domów, gdzie toczyło się życie, gdzie ich przodkowie przeżywali radości i smutki, gdzie pozostawili cząstkę siebie na zawsze. Dla nas jest to bardzo przykre doświadczenie, gdy słyszymy takie słowa. Bo to oznacza, że ludzie nie czują więzi ze swoją historią.
A ja w takich miejscach, szukam śladów dawnego życia, wyczuwam wiszący w powietrzu smutek, nostalgię i te właśnie nastroje staram się notować moim aparatem fotograficznym. Niezmiennie fascynuje mnie gra światła i cienia, ślizgające się po materii światło, podkreślające fakturę przedmiotów. Takich zdjęć jest dużo więcej. Można je zobaczyć na mojej stronie internetowej.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny mojej strony i pozostawienie komentarza. Twój komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez administratora strony.
Pozdrawiam
Danuta Antas