Blog kreatywny Danuty Antas, artysty grafika, fotografika, pedagoga i filologa angielskiego poświęcony sztuce, fotografii artystycznej i kreatywnemu myśleniu we wszelkich jego przejawach. Na blogu Myśli Niepokorne, artystka publikuje artykuły związane ze sztuką, fotografią artystyczną, refleksje na temat życia człowieka twórczego, jako jednostki w społeczeństwie, artykuły poświęcone psychologii sukcesu ludzi twórczych oraz aktualności na temat swojej fotografii i swoich osiągnięć artystycznych. Poza tym, znajdziesz tu recenzje ciekawych, zmieniających życie książek, rekomendacje fachowych, sprawdzonych poradników dla fotografów oraz liczne porady na temat warsztatu artysty i fotografa dla początkujących artystów.

Więcej na temat fotografii autorki bloga można przeczytać na stronie Danuta Antas Fine Art Photography, natomiast artystyczne projekty graficzne i strony internetowe dla artystów wykonane przez Danutę można zobaczyć na stronie DEA Design Kreatywne Studio Reklamy. Masz pytanie, SKONTAKTUJ się z artystką.

czwartek, 7 czerwca 2012

Ogród Botaniczny w Myślęcinku - Artystyczna Fotografia Krajobrazowa

Danuta Antas Fine Art Photography Spiritual Landscapes
El Paradiso Mio, 2010 - Photo by Danuta Antas

Ogród Botaniczny w Myślęcinku pod Bydgoszczą to moje specjalne miejsce. No może nie dlatego, że jest pełen egzotycznych roślin, jak to zwyczajowo kojarzy nam się z ogrodem botanicznym. W Myślęcinku można spotkać gatunki roślin całkiem zwyczajnych. Co mnie inspiruje w tym miejscu, to szczególna atmosfera tam panująca. Z pewnością tworzą ją różne gatunki drzew, które można tam spotkać. Ale ja czuję w tym miejscu wspaniałe, uspakajające i zarazem inspirujące energie. I chyba nie przypadkiem, gdyż w Myślęcinku, choć pewnie wiele osób nie ma o tym pojęcia, jest kamienny krąg, miejsce energii mocy, jedyne w swoim rodzaju.
Całą serię zdjęć tam wykonanych nazwałam El Paradiso Mio (Mój Raj). Zdjęcia te poddaję specjalnej edycji, tak aby uwypuklić, pokreślić moje emocje, odczucia, wrażenia, przemyślenia, których doświadczam w tym szczególnym miejscu. Cała ta seria zdjęć wzbudza dość duże zainteresowanie osób z Zachodu. Zaproponowano mi nawet, aby wykorzystać je jako ilustracje do książki o wewnętrznym przebudzeniu.

Zdjęcie poniżej El Paradiso Mio - Awakening zostało wyróżnione tytułem Honorable Mention na Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym IPAw Stanach Zjednoczonych w 2011.
Nagrodzone tytułem Honorable Mention na międzynarodowym konkursie IPA 2011
1 komentarz:

Dziękuję za odwiedziny mojej strony i pozostawienie komentarza. Twój komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez administratora strony.
Pozdrawiam
Danuta Antas