Blog kreatywny Danuty Antas, artysty grafika, fotografika, pedagoga i filologa angielskiego poświęcony sztuce, fotografii artystycznej i kreatywnemu myśleniu we wszelkich jego przejawach. Na blogu Myśli Niepokorne, artystka publikuje artykuły związane ze sztuką, fotografią artystyczną, refleksje na temat życia człowieka twórczego, jako jednostki w społeczeństwie, artykuły poświęcone psychologii sukcesu ludzi twórczych oraz aktualności na temat swojej fotografii i swoich osiągnięć artystycznych. Poza tym, znajdziesz tu recenzje ciekawych, zmieniających życie książek, rekomendacje fachowych, sprawdzonych poradników dla fotografów oraz liczne porady na temat warsztatu artysty i fotografa dla początkujących artystów.

Więcej na temat fotografii autorki bloga można przeczytać na stronie Danuta Antas Fine Art Photography, natomiast artystyczne projekty graficzne i strony internetowe dla artystów wykonane przez Danutę można zobaczyć na stronie DEA Design Kreatywne Studio Reklamy. Masz pytanie, SKONTAKTUJ się z artystką.

niedziela, 20 października 2013

Bydgoszcz Moje Miasto - Trochę Refleksji o ...


Dzisiaj bez refleksji natury społecznej, ot tak zwyczajnie, naszło mnie na wspomnienia. Zamieszczam dwa zdjęcia z niewielkiego parku położonego w centrum Bydgoszczy. Miejsce to jest doskonale znane absolwentom niegdyś Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Chadzaliśmy tam często w czasie lekcji malarstwa i rysunku, by pracować w plenerze. Z czułością wspominam ten czas, bo dzisiaj niestety nasze liceum, choć w innym, większym budynku, zapewne wygodniejszym, już nie ma tego niezwykłego klimatu i tej specjalnej atmosfery. Wiedzą to wszyscy, którzy opuścili mury szkoły mniej więcej w tym czasie co ja.
Atmosferę tworzą w dużej mierze ludzie, ale miejsca i budynki, w których oni przebywają, mogą sprzyjać lub nie, tworzeniu kreatywnego środowiska.

Dzisiaj, nasze miasto, jak wszystkie inne w Polsce, rozwija się, buduje, remontuje na potęgę. W pędzie do budowania nowego, niszczy się pamiątki dawnych czasów. Łatwiej jest zburzyć budynki wraz z ich niepowtarzalną historią, niż je odrestaurować. Mamy w Bydgoszczy wspaniałą Wenecję, tylko to miejsce zamiast być zakątkiem inspiracji dla artystów, ludzi twórczych, stało się rodzajem nowoczesnego jarmarku. Jednym z wielu podobnych.

Galeria handlowa Drukarnia, pobudowana w miejscu dawnej bydgoskiej drukarni, zamiast świecić pustką i smętnym nastrojem butików, za ladami których stoją znudzone panienki, powinna była zostać przekształcona w Muzeum Drukarstwa i prowadzona z fantazją i znajomością sztuki biznesu, tak jak to robi się w Wielkiej Brytanii i innych krajach Zachodu. Tam muzea nie świecą pustą, a półek nie zalega kurz. Tętnią życiem, radością, na dodatek przysparzają niezłego zarobku. Do tego wszystkiego, są fantastycznym miejscem, do którego rodzice zabierają w niedziele dzieci, by poznawały historię niemal na żywo.

Sama często wspominam i opowiadam znajomym o moim zwiedzaniu Muzeum Transportu w Londynie. Coś fantastycznego, niezwykłe doświadczenie, super zabawa i lekcja. Polecam każdemu, kto wybiera się do Londynu. Przygotujcie się na niespodzianki:)

Miałam nie zrzędzić, więc kończę na dziś i jeszcze jedna bydgoska fotka.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny mojej strony i pozostawienie komentarza. Twój komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez administratora strony.
Pozdrawiam
Danuta Antas